V sobotu 05.11.2022 sa konalo prvé kolo SP v drytoolingu, už tradične na vonkajšej lezeckej stene v Handlovej. Tri kvalifikačky boli doplnené ženskými chytmi a dve z nich sa liezli na druhom konci, aby si zasúťažili a vyskúšali drytooling aj slabší/začínajúci lezci.

Do finále sa dostalo osem najsilnejších mužov a všetky dievčatá, keďže prišli len štyri. Maria Šoltésová, ako sa aj očakávalo, vyhrala a vo finále si dobre zaliezla, skončila na čas.
Prísny časový limit rozradil aj mužov, pričom do topu doliezli dvaja pretekári, rýchlejší bol Emil Fraštia zo Žiliny pred Janom Mondzelewskim z Poľska.
Hk Prometeus Handlová sa postaral o príjemné preteky v priateľskej atmosfére. Organizátormi súťaže boli Horolezecký klub PROMETEUS Handlová a SHS JAMES. Víťazi získali finančné ceny v hodnote 240 Euro. Organizátori pripravili  milovníkom horských športov skutočnú lahôdku, ktorá pritiahla množstvo divákov.

text: Marek “Čači” Radovský

Výsledky kategórie Muži

Výsledky kategórie Ženy

Drytoolisti otvárajú pretekársku sezónu 1. kolom Slovenského pohára v Handlovej. Svoje “motyky” a mačky môžete otestovať na lezeckej stene Hutira. Príďte si vyskúšať drytoolové lezenie s a zosilnieť na ľady a mixy v horách.