Už zajtra, 23.3.2023 začína podujatie “Bokami Západných Tatier“ – trojdňové preteky dvojíc pod záštitou Slovenského horolezeckého spolku JAMES. Už 14. ročník tejto akcie nadväzuje na dlhoročnú tradíciu skialpinistických pretekov v Západných Tatrách, siahajúcu do  začiatku 90. rokov. Bokami sú jediným viacdňovým a zároveň najnáročnejším skialpinistickým pretekom v strednej Európe a získali si renomé v širšom európskom kontexte.

Pretekov sa už tradične zúčastňujú pretekári zo Slovenska, Česka, Poľska a v posledných ročníkoch pribúdajú aj pretekári z Nemecka, Rakúska, Španielska, Švajčiarska, Nórska, Veľkej Británie, Kanady, Grécka, Bulharska a Rumunska. Pretekári absolvujú každý deň náročnú trať s prevýšením okolo 2200 m a dĺžkou cca 20 km.

Na viacerých horských filmových festivaloch ste sa mohli stretnúť s filmami BOKAMI alebo Obyčajní chlapci (od Rasťa Hatiara). Okrem nich sa Boky objavujú aj na RTVS a ČT4. Najväčší, jedinečný článok vychádza v časopise HOROLEZEC, kde sú odprezentované aj logá sponzorov. Po každej etape pridávame krátky video zostrih, ako aj aktuálne fotky, ktoré si okamžite pozrie na Facebooku množstvo ľudí. Takto nás sleduje viac ako 3000 fanúšikov. Zaujímavé fotky z našich pretekov môžete sledovať aj na Instagrame.

Dôležité linky a informácie k aktuálnemu ročníku:

REGISTRÁCIA

HARMONOGRAM PRETEKOV

ETAPY PRETEKOV

Sociálne siete:

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE