V sobotu 2.4.2022 sa uskutočnilo 1. kolo Slovenského pohára v športovom lezení. Na úplne novučkej bouldrovke Brutálka vo Zvolene sa krstila stena tým najlepším spôsobom a v inovovanej forme. Prvýkrát sme vyskúšali kombináciu pretekov A kategórie určenú pre tých najlepších športovcov s tzv. OPEN pretekmi. Kombinácia sa to ukázala ako nevšedne zaujímavá, účasť 30 mužov a 14 žien v hlavnej kategórii a 67 mužov a 19 žien v OPEN, čo je spolu 130 štartujúcich. Výborné bouldre vo všetkých fázach pretekov, výborná atmosféra celý deň, ale najmä počas finále, keď vďační diváci nadšene odmeňovali finalistov potleskom i ováciami.

Pretekom u mužov dominoval Peter Kuric, keď sa mu podarilo TOPovať všetky štyri finálové bouldre. Za ním to už bolo omnoho vyrovnanejšie, keď ostatní účastníci finále dali 2x TOP a rozhodovalo sa na zónach a pokusoch. U žien dominovala Martina Buršíková, ktorej zdatne asistovala Lea Slobodová. Je nutné podotknúť, že všetci menovaní predviedli výborné výkony a tešíme sa na ich účinkovanie na medzinárodnom fóre. Ďalší finalisti ale aj mnohí tí, ktorí zostali pred jeho bránami, zaujali tiež a uvidíme, ako sa budú umiestňovať, najmä na Európskych pohároch mládeže.

Prvé preteky na novej stene sa veľmi vydarili, tešíme sa na ďalšie a jej majiteľom želáme veľa úspechov pri prevádzke steny i pri práci s deťmi a mládežou z bližšieho i širšieho okolia. Kompletnú výsledkovú listinu nájdete nižšie, v priloženom súbore, tu sú výsledky medailistov v jednotlivých kategóriách:

Muži:
1. Peter Kuric (HK Prometeus Handlová)
2. Pavel Kratochvíl (Lezecká akadémia BA)
3. Jakub Skočdopole (CZE)

Ženy:
1. Martina Buršíková (Lezecká akadémia BA)
2. Lea Slobodová (Lezecká akadémia BA)
3. Sára Šimeková (K2 Žilina)

Chlapci Juniori:
1. Jakub Fábric (Lezecká akadémia BA)
2. Samuel Štefánik (HK Manín)
3. Maximilián Patterson (CCCBBB)

Chlapci Youth A:
1. Eliáš Kysela (K2 Žilina)
2. Martin Matúšek (Move Up academy Prešov)
3. Andrej Buzaši (Lezecká akadémia BA)

Dievčatá Youth A:
1. Martina Buršíková
2. Sára Šimeková
3. Dd

Chlapci Youth B:
1. Filip Buček (HK Manín)
2. Filip Matejička (Lezecký klub LA SKALA ZA)
3. Martin Nečej (Rozlomity Košice)

Dievčatá Youth B:
1. Lea Slobodová
2. Zojka Slamková
3. Laura Balážová (HK Zlaté Moravce)

OPEN muži:
1. Martin Hrubala
2. Karol Hanus
3. Marek Dancs

OPEN ženy:
1. Barbora Pragerová
2. Veronika Klásková
3. Barbora Petrlíková