Okrem Svetového pohára v Innsbrucku a našich domácich Majstrovstiev Slovenska detí v Považskej Bystrici, ktoré boli najviac sledovanými udalosťami tohto predĺženého víkendu, sa uskutočnilo aj prvé kolo leadových pretekov Európskeho pohára mládeže vo švajčiarskom Niederwangene.
Naše farby obhajovala síce len jedna pretekárka, ale zato veľmi dôstojne. Sára Šimeková postúpila do finále z posledného možného ôsmeho miesta, tam si ale svoje umiestnenie vylepšila a dosiahla konečné výborné 5. miesto. Sára o tom sama píše:
„Počas týždňa ktorý som strávila v Švajčiarskom Berne sa mi podarilo vyčistiť si hlavu a počas sobotnej kvalifikácie som, aj keď s nejakými chybami, konečne dokázala odliezť svoje maximum, čo mi stačilo na finále. Do finále som išla s myšlienkou že mi je jedno ako skončím a len do toho chcem dat všetko, čo sa mi bohužiaľ úplne nepodarilo. Aj napriek tomu som nakoniec skončila na 5. mieste s vedomím, že od prvého miesta ma delili iba 3 kroky. Tieto preteky mi ukázali, že dostať sa do finále nie je pre mňa nemožné, čo pre mňa znamená v celku dosť.”
Sáre gratulujeme a držíme palce na najbližšie preteky, ktoré budú pre ňu v susednom Poľsku. Tam cestuje spolu s Martinom Matúšekom reprezentovať SHS JAMES a Slovensko v disciplíne lead na Európske hry 2023.
foto: ČHS