Už aj na Slovensku máme podcast o slovenskom lezení a horolezectve! Viacerí ste možno zachytili informácie o projekte Martina Krasňanského, ktorý tento rok uzrel svetlo sveta. Podcast ZA SKALAMI prináša zaujímavé rozhovory s osobnosťami slovenskej lezeckej a horolezeckej scény a má za cieľ priblížiť lezeckej aj širokej verejnosti náš vertikálny svet.

Juro Repčík dokázal excelovať ako málokto hneď v 3 rovinách. Ako veľmi úspešný pretekár doma i v zahraničí. Ako skalný lezec, ktorý posunul slovenské lezenie až na mýtický stupeň 9a a v neposlednom rade ako podnikateľ. Spolu s jeho bratom Marekom sa im podarilo vybudovať firmu, ktorá zvýšila úroveň umelých stien u nás doma až na svetovú úroveň. Dnes je len málo lezcov, ktorí by si nezaliezli na niektorej z vyše 50tich, ktoré postavili. Ich vlajková loď K2 v Bratislave sa stala pojmom , ktorý láka nielen lezeckú, ale aj širokú verejnosť.

No ako sa k tomu prepracoval? Ako sa trénovalo kedysi a čo všetko treba urobiť a obetovať aby sme sa dostali tak vysoko? I o tom bude tento rozhovor.

Prajeme príjemné počúvanie.

Rozhovor je k dispozícii na nasledujúcich podcastových platformách:

Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Spotify Web (predtým Anchor)