Vo štvrtok 27.01.2022 sa liezli na MS v drytoolingu dve kvalifikačné cesty mužov. Najlepšie zabojoval Emil Fraštia, ktorý dosiahol 24. miesto, v jednej ceste došiel na čas a v druhej skončil v ťažkom ťahacom spoďáku. Juraj Švingal obsadil 31. miesto, po chorobe predviedol tiež pekný výkon, rovnako ho preveril spoďáčik na ktorom skončil podobne ako Emil. Bol to veľmi nepríjemný krok z ťahaného spoďáku do kovového chytu s dierkou, ktorú trafiť preverilo aj takého borca ako je Yannick Glatthard. Taktiež po ťažkom boji krok nakoniec nedal. Pritom pri poslednom preteku v Saas- Fee vyhral. No mne sa veľmi nedarilo, keďže som urobil nejaké tie chybičky a vypadol som ešte skôr ako by som chcel. Aj skoky si musím nacvičiť. Nakoniec to stačilo na 48. miesto. Marek Radovský /Čači/ sa nezúčastnil pretekov z dôvodu natiahnutého svalu, čo bola veľká škoda.
V piatok 28.1.2022 sa liezli ženské kvalifikačné cesty a keďže máme len jednu našu reprezentantku – Majku Šoltésovú, tá sa umiestnila najlepšie a to na 19. mieste. Predviedla pekný výkon.
Celkovo hodnotím tento môj prvý majstrák sveta na výbornú. Cesty boli pekné a ťažké, dobre postavené takže je stále sa čo učiť a trénovať. Pretekov sa zúčastnili pretekári z 21 štátov takže to bola veľmi ťažká konkurencia, ale pomaličky sa na nich tlačíme.

Text:Vlado Masný
Foto: Vlado Masný a Juraj Švingal