Slovenská reprezentácia sa zúčastnila Majstrovstiev Európy v drytoole vo fínskom Oulu. Tento rok výnimočne nebolo -20, len -8, s vetrom, bolo pomerne príjemne.Cesty boli pomerne leziteľné, ale extrémne krátky časový limit preveril všetkých borcov. Najlepsie sa darilo Márii Šoltésovej, ktorá skončila na nepopulárnom prvom nepostupovom mieste, teda 10.

Marek skončil 24tý, po dvoch pomerne slušných pokusoch, škoda len, že nebol úplne fit. Ťažký bouldrový nástup do cesty č. 1 nedovolil Emilovi (28) a Vladovi (39) poškuľovať po lepších výsledkoch. Vladove titánové doplnky v tele mu nedovoľujú niektoré, pre bežných ľudí bežné polohy tela ?. Ďuri (42) urobil chybu v 2.kvalifikačke, zle nakopnutie nôh sa v šmykľavých chytoch neodpúšťajú…

Majstrovstiev sa zúčastnilo 54 pretekárov v mužskej kategórii a 25.pretekárok v ženskej, z celej Európy, vrátane absolútnej svetovej špičky z Ruska.Možnosť trénovania v LASKALE, konečne liezť a trénovať, tak ako sa vo svete lezie, našich pretekárov posúva vpred. Sila aj technika je na slušnej úrovni, žiaľ rýchlosť lezenia ešte nie.

Veríme, že budúci rok, keď sa bude môcť od začiatku sezóny trénovať na profile so zakopávaním, budú výsledky ešte lepšie.

Marek Radovský