V sobotu 3.12.2022 sa na bouldrovke v Žiari nad Hronom uskutočnili Mikulášske preteky v boulderingu kategórie C. Trinásť súťažiacich si zmeralo sily na troch súťažných cestách pre mladšiu kategóriu a rovnako troch súťažných cestách pre staršiu kategóriu. Súťažilo sa v kategóriách dievčatá 6-12 rokov, dievčatá 13-16 rokov a chlapci 6-13 rokov.

Na úvod nemohla chýbať poriadna rozcvička, po ktorej nasledovalo predlezenie súťažných ciest. Bouldre poriadne preverili silu a techniku súťažiacich – hlavne tú silu v strope.

Prišla aj vzácna návšteva z ďaleka… Mikuláš so svojimi dvoma pomocníkmi čerticou a anjelicou. Mikuláš sa na deti poriadne pripravil a sladké prekvapenie nebolo len-tak zadarmo. Na záver sa Mikuláš nenechal zahanbiť a predviedol svoje lezecké schopnosti.

Deti po sladkej odmene netrpezlivo očakávali vyhlásenie výsledkov. V kategórii dievčatá 6-12 rokov obsadila 3. miesto Lujza Štangová, 2. miesto získala Nelly Tonhajzerová, ktorá rovnako ako Lujza získala rovnaký počet bodov a obe vyliezli dva z troch topov, ale Nelly to stihla za kratší čas, pre víťazstvo si vyliezla jediná nie domáca pretekárka Terezka Babicová, ktorá s prehľadom vyliezla všetky tri topy. V dievčatách 13-16 rokov si pre 3. miesto vyliezla Alexandra Hamadová,  2. skončila Radka Kadlecová a prvé miesto si odniesla Mária Berta Gundová. Aj keď sa žiadnej z dievčat nepodarilo dotknúť topu predviedli krásne výkony a bojovali statočne. V kategórii chlapci 6-13 rokov si 3.miesto vybojoval Adam Henžel so ziskom 2 topov, 2. miesto si odniesol Oliver Koreň, ktorý taktiež doliezol pre 2 topy a na 1. mieste triumfoval Gerard František Galko ktorý si s ľahkosťou vyliezol pre všetky tri topy.

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY

text: Mária Kúšiková, HK JAMES Žiar nad Hronom

Súťažiacim ďakujeme za účasť, Mikulášovi a jeho pomocníkom za sladké prekvapenie a tešíme sa na budúci rok!