V nedeľu 12.5.2024 sa uskutočnilo ďalšie sústredenie detí. Tentokrát sme sa s šesťdesiatimi deťmi z celého Slovenska stretli na lezeckej stene v Maníne a sústredili sa na lezenie leadu. Počas tohto sústredenia sa organizovalo aj preškolenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa, takže boli deti pod dozorom a inštruktážou dlhoročných Slovenských trénerov. Spolu s trénermi sa deťom venovali aj dobrovoľníci a rodiča, ktorí preukázali veľký zápal pomôcť a stať sa súčasťou tohto programu. Za ich komunitný prístup k pomoci im patrí ešte raz veľké VĎAKA!

Deti boli rovnomerne rozdelené do troch kategórií, U14, U12 a U10/8. V každej skupine mali deti trošku iný program, ktorý bol ušitý na mieru práve pre ich potreby. O vytvorenie programu a postavenie prekrásnych ciest plných výziev sa postaral Juraj Kvasnica, ktorému veľmi pekne ďakujeme za jeho nepretržitú snahu pred, aj počas celého sústredenia. Tento program mal tri bloky:

Kategória U14 mala v prvom, rannom bloku rozcvičku s našou fyzioterapeutkou, ktorá sa stará o slovenských reprezentantov na pretekoch. Simona Kurková odviedla kus skvelej roboty a deťom sa venovala v rámci metodiky správnej rozcvičky a prípravy na preteky. V druhom, poobednom bloku mali tieto deti tréningovú jednotku na stene, počas ktorej sa pripravovali na záverečný blok, v ktorom im bola vysvetlená finálová izolácia a pripravenie sa na preteky počas takejto izolácie. V treťom bloku si deti vyskúšali, aké to je dostať sa do finále a ako sa pripraviť tak, aby odpretekali v čo najlepšom rozpoložení. Takáto príprava im určite pomôže na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú o mesiac odohrávať práve na tejto stene.

Kategória U12 mala v rannom bloku rozcvičku a rozlez na stene, v ktorom pokračovali aj v poobednom bloku po ktorom nasledovalo cvičenie kompenzačných cvikov so Simou. Spolu s kategóriou U14 si v treťom bloku vyskúšali prípravu na finále. Obe kategórie mali postavené veľmi kvalitné cesty, ktoré majú možnosť si prísť znova vyskúšať vyliezť na stene HK Manín.

Kategória U10/8 sa ráno zahralo s našimi inštruktormi, hlavne s Ľubkou Muhelyi, ktorá deti vybehala, zabavila a rozcvičila. Po takejto aktivácii sa deti rozdelili do viacerých skupín a liezli pridelené cesty, v ktorých si odskúšali svoje schopnosti. V druhom, poobednom bloku sa deti dostali k Sime, kde sa rovnako učili kompenzačným cvikom a strečingu. Po tomto bloku deti išli domov.

Na obed sa rodičia stretli s reprezentačným trénerom Igorom Kollárom, ktorý ich uviedol do zmien, ktoré sa budú týkať budúceho roku a zároveň s nimi viedol rozhovor ohľadom všetkých ich otázok a postrehov.

Za možnosť cvičiť mimo steny ďakujeme firme ZAŤKO, ktorá nám poskytla priestranný areál budovy v blízkosti steny. Vďaka tomuto priestoru mali deti možnosť cvičiť so Simou tak, aby si navzájom neprekážali. Deti využívali cvičebné pomôcky, ktoré boli nakúpené z dobrovoľných príspevkov od rodičov z predošlého sústredenia. Z príspevkov z tohto sústredenia sa nám podarilo zaplatiť aj zdravotníčky, ktoré boli prítomné počas celého sústredenia.

Za prekrásne fotky ďakujeme ocinovi Richardovi Petrechovi (richardpetrech.com), ktorý zachytil krásne momenty z celého dňa. Môžete si ich pozrieť na tomto odkaze. 

O najbližšom sústredení vás budeme informovať po lete, tešíme sa z vašej účasti a dúfame, že vás všetkých uvidíme aj nabudúce.